Muzyka dla wielu z nas to życie, pasja czasem praca Zwracamy uwagę nie tylko na samą muzykę wysokiej klasy kolumnach to często niesamowicie ważna kwestia. Głośniki, kolumny głośnikowe, zestawy audio – ekstremalnie wielki wybór akcesoriów, tajemnicze parametry i dopasowanie do poszczególnych urządzeń. Bez względu na to co robimy powstaje pytanie?  

Kolumny audio czy zestawy audio?

Istnieje kilka czynników, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze głośników czy zestawu audio czy jakichkolwiek innych kolumn głośnikowych..  

Wielkość pokoju

Pierwszą kwestią jest przestrzeń. Co nas ogranicza przy zakupie to przestrzeń – w zależności od rozmiaru pomieszczenia w którym zamierzamy ulokować głośniki powinniśmy je wybierać który będzie pasować do pomieszczenia. Wielkość sprzętu jest determinowana przez wielkość przestrzeni w której ma się znaleźć. Zbyt duże kolumny np. kolumny klubowe nie sprawdzą się w małym mieszkaniu.. Zastosowanie – pamiętajmy aby kupować głośniki zgodnie z ich zastosowaniem a nie dlatego, że np. Te są modne. Pamiętajmy, że to parametry są głównym czynnikiem różniącym je między sobą..  

Producenci przykładają wagę do materiału

Tworzywo, specyficzny materiał z jakiego jest zrobiony głośnik to podstawa, od której należałoby wyjść. W tym przypadku również musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane obudowy głośnikowe. Co ciekawe wielu z nas decyduje się zakupić odpowiedni model głośników czy kolumn głośnikowych właśnie ze względu na ich obudowę. Zwykle mamy do wyboru drewno, tworzywo sztuczne, czasem jest to jakiś metal w zależności od marki i producenta. Jak się okazuje, większość z nas intuicyjnie wybiera drewno, jako lepszy materiał na obudowę głośnikową - najlepsze wzmacniacze. Wybierając sprzęt zapamiętajmy jedna cenną radę to drewno przenosi lepiej dźwięk niż tworzywo sztuczne.  

Kolumny, głośniki a ich moc

Producenci prześcigają się w tworzeniu różnych głośników o różnej mocy Prosto i łatwo – moc kolumn przewyższa moc głośników.  

Zasięgnij opinii

Opinie – kupując opinie specjalistów są potrzebne.Znawcy od zestawów audio, eksperci od kolumn głośnikowych czy maniacy głośników komputerowych są przygotowani do wyścigu o klienta. Specjaliści porównują rożne producentów np. Pylon audio i inne rozmaite występujące. Przy wyborze, zakupie sprzętu typu głośniki czy kolumny ich recenzje mogą być przydatne.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy