czerw.1

Koniec z pękającymi piętami

dodano: 1 czerwca 2017 przez annatomaszek


 

Wreszcie doczekaliśmy się ciepłych dni- co za tym idzie, większość osób wybiera letnie obuwie, które odsłaniają stopy. Jednak wiele ludzi ma problem z pękającymi stopami, co może powodować uczucie dyskomfortu. Szorstkie, twarde i popękane pięty wyglądają nieestetycznie, ale także przynoszą dużo bólu podczas chodzenia, a w drastyczniejszych przypadkach stopy mogą krwawić, a nawet ropieć. Jeśli chcesz się cieszyć pięknymi stopami, powinieneś o nie dbać przez cały rok. Pozwoli to na zapobieganiu pękaniu pięt oraz sprawi, że skóra stóp będzie miękka i gładka.

 

Przyczyny pękających pięt

Jeśli Twoje pięty pękają, nadal wyglądają niezadawalająco, mimo że je pielęgnujesz, warto znaleźć tego powody. Najczęstsze przyczyny pękających pięt to:

 

  • zbyt sucha skóra

  • skłonność genetyczna

  • niedobór witaminy A

  • nieodpowiednie obuwie

  • nadwaga

  • niedostarczenie odpowiedniej ilości płynów organizmowi

  • brak odpowiedniej higieny

Pęknięcia, które powstały na stopach są siedliskiem niebezpiecznych wirusów i bakterii, dlatego pielęgnacja i odpowiednia higiena jest niezwykle ważna.

 

Jak wyleczyć pękające pięty?

Najprostszym sposobem na pękające pięty jest użycie odpowiedniego kremu, który dogłębnie nawilży, zregeneruje skórę oraz będzie zapobiegać powstawaniu pęknięć, jak np. ten krem: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-na-suche-i-pekajace-piety/ Przy codziennej pielęgnacji konieczne jest dokładne umycie i wysuszenie stóp, a następnie nałożenie i wmasowanie kremu w podrażnione miejsca. Olejek z drzewa herbacianego, zawarty w kremach doskonale wygładzi podrażnioną skórę oraz będzie zapobiegał przez wysychaniem. Dodatkowo posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Niewyleczone pęknięte pięty mogą doprowadzić do poważnych infekcji, dlatego odpowiednia i codzienna pielęgnacja oraz konsultacja z lekarzem jest bardzo wskazana.


photo
pękające pięty: pękające pięty Zdjęcie pochodzi z notki Koniec z pękającymi piętami


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy